Platforma low-code nAxiom HiEdu Suite na miarę cyfrowych potrzeb sektora szkolnictwa wyższego

Data publikacji: 16.10.2023
Obserwowana od kilku lat stopniowa cyfryzacja sektora szkolnictwa wyższego teraz weszła na wyższy poziom. O ile w jej początkowym etapie kładziono nacisk na gotowe rozwiązania, o tyle obecnie poszukiwane są technologie zwiększające zdolność rozwoju, adaptacji do zmian i utrzymania konkurencyjności na rynku. W związku z tym powiększyliśmy nasz zestaw produktów dla uczelni o platformę low-code nAxiom HiEdu Suite, zapewniającą swobodę cyfryzacji i rozwoju uczelni.

Uczelnie to instytucje o rozbudowanej strukturze i szerokim zakresie działalności. Oprócz zadań o charakterze dydaktycznym i związanych z tym prac administracyjnych, prowadzą aktywność na polu badawczym, współpracując w tym zakresie ze środowiskiem biznesu. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zmuszone są do poszukiwania elastycznych technologii zapewniających zdolność szybkiego reagowania i dostosowywania się do tak dynamicznie dziś zachodzących zmian w otaczającej nas rzeczywistości.

Elastyczność działania w pełnej wyzwań rzeczywistości

Ilość, zróżnicowanie, a często i złożoność procesów realizowanych przez uczelnie wymaga coraz większych i coraz szybciej wdrażanych usprawnień. Stosowane rozwiązania informatyczne są już niewystarczające, a infrastruktura informatyczna wymaga i będzie wymagać stałego uzupełniania. Dlatego uczelnie potrzebują technologii zapewniającej zdolność szybkiego reagowania i wdrażania potrzebnych rozwiązań w czasie rzeczywistym. Taką technologią, stworzoną na miarę cyfrowych potrzeb sektora szkolnictwa wyższego, jest nAxiom HiEdu Suite zbudowana jako typowa platforma low-code, dodatkowo wyposażona w mechanizmy wystandaryzowane pod potrzeby środowiska akademickiego.

Szerokie możliwości automatyzacji dowolnych procesów

Platforma low-code nAxiom HiEdu Suite nie jest więc kolejnym systemem elektronicznych obiegów dokumentów czy systemem BPM, lecz elastycznym środowiskiem dającym znacznie szersze możliwości zastosowania. Pozwala w krótkim czasie budować, uruchamiać i modyfikować dowolną ilość aplikacji o jednolitym interfejsie, do obsługi procesów realizowanych w obszarze administracji, edukacji i naukowo-badawczym. Posiada architekturę wyposażoną w mechanizmy ochrony zgodne ze współczesnymi standardami, dzięki czemu budowane na niej aplikacje pozostaną wydajne, a przetwarzane w nich dane bezpieczne. Z nAxiom HiEdu Suite uczelnia zyskuje nie tylko w wymiarze tak ważnej dziś jakości informatyzacji. Mając możliwość tworzenia indywidualnie projektowanych aplikacji w jednej technologii i utrzymywanych w jednym środowisku generuje ogromne oszczędności w zakresie czasu oraz kosztów wdrażania dedykowanych rozwiązań.

Innowacyjność odpowiedzią na nagłe zmiany otoczenia

Obecnie stopień zaawansowania cyfryzacji jest podstawą przewagi konkurencyjnej. Dotyczy to również podmiotów sektora szkodnictwa wyższego. Uczelnie nie powinny się już zastanawiać, czy technologia low-code jest im potrzebna i czy powinny włączyć ją do swojej infrastruktury informatycznej. Docelowo i tak będą musiały ją wdrożyć, więc korzystniej jest zrobić to jak najwcześniej. Uczelnie zaawansowane cyfrowo, stawiające na innowacje jaką jest platforma nAxiom HiEdu Suite, lepiej poradzą sobie z nagłymi zmianami, które charakteryzują naszą współczesność. Łatwiej będzie im budować wizerunek nowoczesnej i otwartej dla studentów szkoły wyższej. Łatwiej też będzie im realizować prace naukowo-badawcze w ramach obowiązującej przepisami współpracy ze środowiskiem biznesu.


Dowiedz się więcej