System TETA ERP

System TETA ERP to oprogramowanie dopasowane pod względem funkcjonalności do potrzeb podmiotów sektora publicznego. Może być używane przez mniejsze jednostki, jak również te, o rozbudowanej strukturze organizacyjnej. Praktyczne, wygodne i wydajne jest zawsze zgodne ze zmieniającymi się w tym obszarze przepisami.

Oprogramowanie dla jednostek administracji publicznej

TETA ERP to kompletny zestaw modułów przeznaczony dla wszystkich obszarów działania instytucji i jedna baza danych.
system_erp_dla_sektora_publicznego.png

System TETA ERP to rozwiązanie, które poprzez automatyzację procesów organizuje, a tym samym usprawnia wykonywanie zadań w podmiotach sektora publicznego. Prowadzi to tak ważnej z punktu widzenia jednostki optymalizacji czasu i oszczędności kosztów, dając możliwość efektywniejszego funkcjonowania wszystkich działów organizacji. Przyspiesza wymianę informacji, ułatwia komunikację i zapewnia dostęp do aktualnych danych, co sprzyja dobrej i wydajnej współpracy między wszystkimi wydziałami.

cog.svgCechy

  • Zestaw dopasowanych modułów.
  • Wspólna baza danych.
  • Zgodność z obowiązującymi przepisami.

check.svgZalety

  • Współpraca między wydziałami.
  • Komunikacja i wymiana danych.
  • Organizacja i koordynacja procesów.

chart.svgKorzyści

  • Szybsza wymiana danych i informacji.
  • Sprawne wykonywanie zadań w każdym obszarze.
  • Efektywne zarządzanie instytucją.

Funkcjonalności, których potrzebują instytucje sektora publicznego

TETA ERP może być instalowany w ramach własnej infrastruktury lub modelu chmurowym (SaaS). Zaletą oprogramowania jest możliwość konfigurowania odpowiednio do potrzeb występujących w organizacji. Co więcej, zestaw jego uzupełnieniem są produkty z grupy TETA, jak system TETA HR, aplikacja TETA ME czy TETA AIR, wspierające działania z obszaru kadrowego.

  • Kadry i płace – moduł automatyzuje, a w ten sposób przyśpiesza zadania realizowane w obszarze kadrowo-płacowym, a także w obszarze miękkiego i twardego HR. Usprawnia zarządzanie zasobami ludzkimi, ułatwia prowadzenie m.in. rekrutacji, oceny pracownika, szkoleń kompetencyjnych i BHP. Pozwala na tworzenie profili i udostępnianie kartotek pracowniczych w oparciu o obowiązki i zależności służbowe, naliczanie wynagrodzeń, a także obsługę planów urlopowych, świadczeń socjalnych, optymalizację procesu planowania i ewidencji czasu pracy. Ułatwia tworzenie dokumentów związanych z zatrudnieniem i podatkowych (PIT, PIT-11). Może być integrowany z programem Płatnik, komunikuje się również z programem e-Deklaracje.
  • Rozliczenia i finanse – moduł ułatwia zarządzanie informacjami rozliczeniowymi i analizę stanu należności oraz zobowiązań. Automatyzuje proces obsługi dokumentów księgowych, przyspieszając procedurę dekretacji, pomaga w sprawnym rozliczenia podatku VAT. Pozwala na ewidencję zdarzeń gospodarczych, obsługę realizowanych płatności, kontrolę rozliczeń i stanów księgowych, tworzenie sprawozdań finansowych. Pomaga w planowaniu i prowadzeniu projektów z uwzględnieniem kosztów, a także w inwentaryzacji majątku trwałego. Jest zgodny z ustawą o rachunkowości, a przypadku zachodzących w niej zmian na bieżąco aktualizowany.
  • Business Iintelligence – moduł zapewnia przekrojowy wgląd w sytuację działu, jednostki lub całej organizacji, co znacząco uławia dogłębną analizę budżetów. Dostarcza kompletne i miarodajne informacje na temat wszystkich obszarów organizacji. Daje możliwość przeprowadzania skomplikowanych, szczegółowych i przekrojowych analiz na dużej ilości zgromadzonych danych. Pozwala też na prognozowanie przyszłych wyników w oparciu o dane historyczne i ewentualne tendencje, celem optymalizacji kosztów funkcjonowania, poprawy efektywności wykonywanych zadań czy wydajności pracy pracowników. Tworzenie szablonu analiz jest intuicyjne i nie wymagają wiedzy informatycznej.
  • Logistyka/zarządzanie zakupami – moduł wspiera procesy zakupowe w zakresie zapotrzebowania na materiały dla różnych jednostek organizacji. Pomaga w wyborze najlepszego dostawcy według wybranych kryteriów, jak cena, terminy, dostawa itp. Obsługuje takie operacje jak generowanie faktur zakupu z zamówień do dostawców, a także rejestrację faktur importowych za pomocą powiązania dokumentów zakupu. Moduł umożliwia ewidencjonowanie zamówień, wspomaganych terminarzami dostawców ułatwiających kontrolę dat realizacji. Moduł jest zawiera mechanizmy wspomagające inwentaryzację, jak grupowanie pozycji arkuszy inwentaryzacyjnych czy agregowanie pozycji wg. atrybutów stanów magazynowych.

Integracja TETA ERP z wieloma systemami dziedzinowymi

Wbudowane mechanizmy integracyjne pozwalają administratorom na połączenie TETA ERP z innymi systemami celem ich współpracy i wymiany danych. Jest to szereg predefiniowanych komponentów, za sprawą których TETA ERP może łączyć się z takim oprogramowaniem, jak SAP, IFS, PeopleSoft, Workday, Oracle HF, a także z rozwiązaniami branżowymi OPTeam.

Dlaczego warto?

  • Aktualizacje zapewniające zgodność z przepisami polskiego prawa obowiązującymi w sektorze publicznym.
  • Zestaw funkcjonalności dopasowany pod względem konfiguracji o specyfiki statutowej działalności instytucji.
  • Mechanizmy bezpieczeństwa zapewniające zgodność z RODO w zakresie przetwarzania danych osobowych.
  • Wsparcie zespołu wdrożeniowego OPTeam, partnera UNIT4 producenta TETA ERP.

Dowiedz się więcej