Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości
12.06.2023

Czym jest low-code i platforma niskokodowa?

Platformy low-code stają się kluczowym elementem strategii obejmującej przyspieszanie procesu dostarczania aplikacji wspierających cyfrową transformację biznesu. Potencjał low-code w szybszym tworzeniu narzędzi wyprzedził metody programowania. Możliwość dowolnego modelowania procesów za pomocą techniki drag&drop pozwoliło tworzyć prototypowe aplikacje, które są dostarczane w ekspresowym tempie. Czym oprócz szybkiego budowania aplikacji narzędzia typu low-code różnią się od innych rozwiązań?

Jak wygląda obieg dokumentów w firmie i jak go usprawnić?

Obieg dokumentów w firmie obejmuje większość obszarów jej działania. Związany z księgowością, kadrami, zamówieniami i wieloma innymi wymusza w nowoczesnym przedsiębiorstwie rezygnację z tradycyjnej formy przekazywania dokumentów. Dystrybucja wyłącznie w formie papierowej niejednokrotnie przyczyniała się do problemów związanych np. z zagubieniem faktury czy wniosku, co spowodowało chęć przejścia na formę elektroniczną będącą o wiele lepszym rozwiązaniem szczególnie w dużych i wielooddziałowych.

Predykcyjne utrzymanie ruchu, czyli jak zapobiegać stratom w produkcji

Źródłem strat na produkcji są między innymi zdarzenia serwisowe powodujące nieprzewidziane i niestety kosztowne przestoje. Im częściej wstępują i im dłużej trwają, tym bardziej procesy wytwórcze stają się nieopłacalne. Dlatego tak ważne są dobrze zorganizowane działania związane z utrzymaniem ruchu, które pomagają zapewnić ciągłość produkcji.

Czym jest transformacja cyfrowa i do czego warto ją wykorzystać?

Firmy decydujące się na podnoszenie efektywności mogą z powodzeniem wchodzić na nowe rynki oraz konkurować z produktami oferowanymi globalnie. Od kilku lat specjaliści zwracają uwagę, że najbliższe lata w biznesie zostaną zdominowane przez sztuczną inteligencję, analitykę Big Data, technologie chmury, a także IoT. Towarzyszyć temu będą również zmiany ekonomiczne i socjologiczne, które bezpośrednio przyczynią się do rozwoju gospodarki.

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?

Jaki system elektronicznego obiegu dokumentów wybrać?

Najlepszy system elektronicznego obiegu dokumentów to taki, który zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji. Przy założeniu, że zależy nam na systemie o najwyższym wskaźniku ROI, powinniśmy się dokładnie zastanowić, gdzie tak naprawdę szukać zwrotu kosztów inwestycji w system obiegu dokumentów.


Skontaktuj się z naszym specjalistą