Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Transformacja cyfrowa w fakturowaniu. KSeF jako nowy standard w obrocie gospodarczym

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur to ogólnokrajowy system informatyczny, którego celem jest usprawnienie obiegu faktur elektronicznych, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji oraz ułatwienie rozliczeń podatkowych zarówno dla małych i dużych przedsiębiorców, jak i administracji. Już w 2026 roku jego stosowanie ma stać się nie tylko standardem, ale też wymogiem, do którego będzie musiał stosować się każdy podatnik prowadzący działalność gospodarczą lub mający siedzibę firmy w Polsce.

Jak wygląda proces budowy aplikacji w platformie low-code? [Podcast odc. 3]

Prace nad projektowaniem i budową aplikacji w technologii low-code przebiegają sprawnie, dzięki dużej elastyczności platformy niskokodowej. Zamiast czekać na zakończenie projektu, aby zobaczyć ostateczną wersji rozwiązania, efekty oceniane są na poszczególnych etapach, a modyfikacje czy udoskonalenia wprowadzane są od razu, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.

E-Teczka Studenta. Digitalizacja dokumentacji elementem cyfrowej dostępności uczelni

Cyfryzacja w sektorze szkolnictwa wyższego postępuje bardzo szybko. Odzwierciedleniem tego jest automatyzacja kolejnych procesów w obszarze administracji i digitalizacja dokumentacji, w tym studenckiej z zakresu obsługi toku studiów. Jak w praktyce wygląda elektroniczne zarządzanie dokumentacją? Czy jest to alternatywa, czy może już konieczność w kontekście uczelni cyfrowo dostępnej?

Jak stworzyć niezawodną infrastrukturę aplikacji wokół systemu ERP

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, efektywne zarządzanie jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Systemy ERP (Enterprise Resource Planning) odgrywają w tym kontekście niezwykle ważną rolę, umożliwiając integrację, a nawet automatyzację wielu funkcji biznesowych w ramach jednego systemu.

Dropout. Jak skutecznie minimalizować zjawisko rezygnacji ze studiów na uczelniach?

Badania OECD wskazują, że 30% studentów nie kończy wybranego kierunku przed uzyskaniem dyplomu. I choć zjawisko nie jest nowe i od wielu lat występuje w sektorze edukacyjnym, to wobec malejącej ogólnej liczby studentów zaczęło stanowić spory problem. Uczelniom coraz trudniej jest uzupełnić opuszczane kierunki o nowych kandydatów, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie porzucaniu studiów, które dzięki nowym technologiom i AI może być prowadzone skuteczne.

E-legitymacja. O nowych obowiązkach i związanych z nimi wyzwaniach w obszarze edukacji

Już od lipca 2024 roku edukację obejmie kolejny etap trwającej od kilku lat cyfrowej transformacji. Wówczas to wejdzie w życie obowiązek trwałego zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej jej wersją plastikową, co dla szkół i jednostek nadrzędnych oznacza szereg nowych wyzwań w obszarze administracyjnym. W odpowiedzi na nie firma OPTeam przygotowała dedykowany system umożliwiający wygodne i bezpieczne zarządzanie cyklem życia legitymacji szkolnej, zgodnie z wprowadzonymi przepisami prawa.


Skontaktuj się z naszym specjalistą