Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?

Jaki system elektronicznego obiegu dokumentów wybrać?

Najlepszy system elektronicznego obiegu dokumentów to taki, który zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji. Przy założeniu, że zależy nam na systemie o najwyższym wskaźniku ROI, powinniśmy się dokładnie zastanowić, gdzie tak naprawdę szukać zwrotu kosztów inwestycji w system obiegu dokumentów.

Jaki system obsługi kadrowej wspiera pracownika i pracodawcę w warunkach pracy zdalnej?

Problemy w obszarze komunikacji mogą mieć poważne konsekwencje, szczególnie w obecnym czasie, kiedy wiele przedsiębiorstw wprowadziło pracę zdalną. Brak bezpośredniego kontaktu szczególnie wymaga wdrożenia rozwiązań gwarantujących bezproblemową wymianę informacji między działem kadrowo-płacowym a pracownikami firmy.

Technologia low-code. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 3

Dla współczesnego biznesu bardzo duże znaczenie ma stały rozwój użytkowanego oprogramowania, szczególnie w obliczu tak dużego tempa zmian rynkowych, jakie obecnie obserwujemy. Producenci doskonale rozumieją tę sytuację i dlatego cały czas udoskonalają swoje rozwiązania. Czy jednak podstawowe systemy ERP i inne systemy dziedzinowe mogą stać się rozwiązaniami na tyle elastycznymi, aby spełniały indywidualnie wymagania biznesu? Czy w ogóle istnieje tak elastyczna technologia?

Narzędzia Business Intelligence. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz.2

W celu utrzymania konkurencyjności na rynku przedsiębiorstwa muszą na bieżąco monitorować i analizować warunki realizacji procesów, a także umiejętnie zarządzać pozyskiwanymi danymi. Dlatego obok dedykowanych systemów ERP kluczowe okazują się narzędzia Business Intelligence, za pomocą których w czasie rzeczywistym przetwarzane są informacje potrzebne do mierzenia efektywności na każdym etapie działania.

Systemy ERP. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 1

Rozwiązania IT klasy enterprise do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa produkcyjnego to obecnie nie kwestia wyboru, ale konieczność warunkująca wydajność prowadzonej działalności. Bez dedykowanego wsparcia technologicznego praktycznie niemożliwe jest efektywne koordynowanie procesami, związane ze stale rosnącymi wymaganiami rynku.


Skontaktuj się z naszym specjalistą