Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Dystrybucja dokumentów w firmie – jak wyeliminować opóźnienia?

Firmy już dawno zrezygnowały z tradycyjnych metod dystrybucji informacji na papierze, wybierając formę elektroniczną. Ograniczenie konieczności drukowania i przekazywania dokumentów między pracownikami w formie fizycznej przyczyniło się do redukcji zużycia papieru. Ułatwiło dostęp do informacji bieżących, jak i archiwalnych, a co ważne skróciło czas przetwarzania danych. Czy sam elektroniczny obieg dokumentów jest wystarczający? Jakie funkcjonalności uwzględnić, aby uzyskać kompletne narzędzie?

System workflow – czym jest i dlaczego warto go stosować?

W celu zbudowania i utrzymania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa muszą stale wdrażać nowe produkty i rozwijać te istniejące przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej. Aby sprostać tym wyzwaniom, firmy wykorzystują narzędzia informatyczne takie jak workflow, które pozwalają automatyzować procesy biznesowe. W jaki sposób systemy workflow pomagają dzisiejszym organizacjom w sprawnym funkcjonowaniu? Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych?

Skuteczne wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów – jak zacząć?

Wdrożenie każdego systemu niezależnie od funkcjonalności wymaga czasu poświęconego na analizę potrzeb Klienta oraz przygotowanie projektu. Tylko dobrze zaplanowane narzędzie będzie prawidłowo funkcjonowało i odciąży pracowników z konieczności czasochłonnego wykonywania zadań w sposób manualny.

Standaryzuj i systematyzuj procesy w uczelni z systemem USOS

Kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym zarządzanie uczelnią, a jednocześnie zapewniającym możliwość indywidualizacji funkcjonalnej jest Uniwersytecki System Obsługi Studiów. USOS powstał i jest rozwijany w ramach współpracy uczelni stowarzyszonych w Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI), a także przy wsparciu OPTeam jako partnera technologicznego.

12.06.2023

Czym jest low-code i platforma niskokodowa?

Platformy low-code stają się kluczowym elementem strategii obejmującej przyspieszanie procesu dostarczania aplikacji wspierających cyfrową transformację biznesu. Potencjał low-code w szybszym tworzeniu narzędzi wyprzedził metody programowania. Możliwość dowolnego modelowania procesów za pomocą techniki drag&drop pozwoliło tworzyć prototypowe aplikacje, które są dostarczane w ekspresowym tempie. Czym oprócz szybkiego budowania aplikacji narzędzia typu low-code różnią się od innych rozwiązań?

Jak wygląda obieg dokumentów w firmie i jak go usprawnić?

Obieg dokumentów w firmie obejmuje większość obszarów jej działania. Związany z księgowością, kadrami, zamówieniami i wieloma innymi wymusza w nowoczesnym przedsiębiorstwie rezygnację z tradycyjnej formy przekazywania dokumentów. Dystrybucja wyłącznie w formie papierowej niejednokrotnie przyczyniała się do problemów związanych np. z zagubieniem faktury czy wniosku, co spowodowało chęć przejścia na formę elektroniczną będącą o wiele lepszym rozwiązaniem szczególnie w dużych i wielooddziałowych.


Skontaktuj się z naszym specjalistą