Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Low-code, czyli nowe podejście uczelni do inwestowania w rozwój technologiczny

Faktem jest, że systemy IT pomagają w lepszej organizacji zadań i sprawniejszej obsłudze procesów. Jednak nie rozwiązują wszystkich problemów, a często rodzą nowe wyzwania. Jaki jest tego powód? Braki funkcjonalne systemów, które zmuszają organizacje do wprowadzania modyfikacji, a gdy nie jest to możliwe, szukania „obejść” w postaci rozwiązań uzupełniających. W rezultacie organizacja angażuje dużo zasobów i traci wiele czasu, a efekt nie jest satysfakcjonujący. Czy jest to jedyne podejście?

Standaryzuj i systematyzuj procesy w uczelni z systemem USOS

Kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym zarządzanie uczelnią, a jednocześnie zapewniającym możliwość indywidualizacji funkcjonalnej jest Uniwersytecki System Obsługi Studiów. USOS powstał i jest rozwijany w ramach współpracy uczelni stowarzyszonych w Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI), a także przy wsparciu OPTeam jako partnera technologicznego.

Predykcyjne utrzymanie ruchu, czyli jak zapobiegać stratom w produkcji

Źródłem strat na produkcji są między innymi zdarzenia serwisowe powodujące nieprzewidziane i niestety kosztowne przestoje. Im częściej wstępują i im dłużej trwają, tym bardziej procesy wytwórcze stają się nieopłacalne. Dlatego tak ważne są dobrze zorganizowane działania związane z utrzymaniem ruchu, które pomagają zapewnić ciągłość produkcji.

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?

Jaki system obsługi kadrowej wspiera pracownika i pracodawcę w warunkach pracy zdalnej?

Problemy w obszarze komunikacji mogą mieć poważne konsekwencje, szczególnie w obecnym czasie, kiedy wiele przedsiębiorstw wprowadziło pracę zdalną. Brak bezpośredniego kontaktu szczególnie wymaga wdrożenia rozwiązań gwarantujących bezproblemową wymianę informacji między działem kadrowo-płacowym a pracownikami firmy.

Technologia low-code. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 3

Dla współczesnego biznesu bardzo duże znaczenie ma stały rozwój użytkowanego oprogramowania, szczególnie w obliczu tak dużego tempa zmian rynkowych, jakie obecnie obserwujemy. Producenci doskonale rozumieją tę sytuację i dlatego cały czas udoskonalają swoje rozwiązania. Czy jednak podstawowe systemy ERP i inne systemy dziedzinowe mogą stać się rozwiązaniami na tyle elastycznymi, aby spełniały indywidualnie wymagania biznesu? Czy w ogóle istnieje tak elastyczna technologia?


Skontaktuj się z naszym specjalistą