Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Ciągłe doskonalenie środowisk ochrony jako remedium na dynamiczny rozwój cyberzagrożeń

Wraz ze wzrostem popularności nowoczesnych technologii stosowanych w organizacjach pojawia się potrzeba rozbudowy i utrzymywania stabilnego środowiska informatycznego, które oprócz właściwej wydajności i funkcjonalności zapewni również odpowiednio wysoki poziom cyberbezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo to nieustający proces rozwoju zabezpieczeń środowiska IT przed różnego rodzaju atakami zarówno w warstwie fizycznej, jak i w obszarze wirtualnym.

Cyberbezpieczeństwo w służbie zdrowia – jak zadbać o ochronę danych na każdej płaszczyźnie?

Od kilku lat bezpieczeństwo cybernetyczne uważane jest za jeden z celów strategicznych jeśli chodzi o zapewnienie ochrony dla kluczowych sektorów gospodarki, przedsiębiorców oraz obywateli. Stały rozwój nowoczesnych rozwiązań informatycznych sprawia, że temat cyberbezpieczeństwa wymaga ciągłego udoskonalania, rozbudowy oraz podnoszenia świadomości osób, które na co dzień pracują z wykorzystaniem urządzeń z dostępem do Internetu.

Jaki system obsługi kadrowej wspiera pracownika i pracodawcę w warunkach pracy zdalnej?

Problemy w obszarze komunikacji mogą mieć poważne konsekwencje, szczególnie w obecnym czasie, kiedy wiele przedsiębiorstw wprowadziło pracę zdalną. Brak bezpośredniego kontaktu szczególnie wymaga wdrożenia rozwiązań gwarantujących bezproblemową wymianę informacji między działem kadrowo-płacowym a pracownikami firmy.

12.06.2023

Rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe to prywatny, długoterminowy system oszczędzania, do którego dobrowolnie może przystąpić każdy ubezpieczony, aby przy wsparciu pracodawcy i państwa odkładać środki finansowe na poczet swojej przyszłej emerytury. Obowiązek uruchomienia PPK reguluje ustawa z dnia 4 października 2018 r. Dla podmiotów zatrudniających wdrożenie PPK wiąże się z wieloma obowiązkami oraz koniecznością dostosowania systemów kadrowo-płacowych, które umożliwią realizowanie zadań pracodawcy.

Technologia RFID. Radiowa identyfikacja osób i przedmiotów

Mimo że technologia RFID jest znana już od wielu dekad, tak naprawdę jej ogromny potencjał maksymalnie wykorzystywany jest dopiero od kilku lat. Wdrażana jest w przedsiębiorstwach z wielu branż, jako rozwiązanie pozwalające na automatyzację procesów z zakresu szeroko rozumianej kontroli.

Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić ewakuację? O wykorzystaniu technologii RFID w BHP

W sytuacji zagrożenia ludzie nie zawsze zachowują się racjonalnie. Dlatego podczas ewakuacji często to strach i panika determinują ich postępowanie, a nie wyznaczone procedury BHP. Bezpieczne wyprowadzenie osób ze strefy zagrożenia jest więc dla koordynatora akcji niezwykle trudnym zadaniem, które może jednak ułatwić technologia RFID pozwalająca na radiową identyfikację osób.


Skontaktuj się z naszym specjalistą