Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Znaczenie systemu nadzoru ewakuacji RFID w zakładach pracy [Studium przypadku]

Kwestia bezpieczeństwa pracowników jest ważna w każdej firmie, jednak w branżach logistycznej i produkcyjnej nabiera ona szczególnego znaczenia. Duże centra logistyczne czy zakłady produkcyjne sprawiają, że w przypadku zagrożenia ewakuacja okazuje się wyzwaniem BHP. W takiej sytuacji kluczowe może okazać się przygotowanie organizacyjne przedsiębiorstwa w zakresie procedur, ale też rozwiązań wspierających sprawne wyprowadzenie osób z obiektu.

Jak wybrać platformę low-code? [Podcast, odc. 2]

Platforma low-code to praktyczne i uniwersalne narzędzie do budowy dowolnych aplikacji i automatyzacji procesów. Jest przyszłością cyfryzacji każdej organizacji, zapewniając szerokie możliwości w zakresie rozbudowy i udoskonalania infrastruktury IT. Co zatem wyróżnia platformę niskokodową od innych narzędzi wykorzystujących technologię low-code? O tym w kolejnym odcinku podcastu.

Jak w 5 krokach poprawić jakość cyberochrony?

Zaawansowany system cyberbezpieczeństwa to pakiet narzędzi i procedur, które odpowiadają za zabezpieczenie kolejnych komponentów środowiska IT, tworząc spójną i łatwo zarządzaną strukturę. To cel, do którego dążą osoby odpowiedzialne za rozwijanie zabezpieczeń, gdyż z zasady powinien on gwarantować organizacji zadowalająco wysoką jakość ochrony.

5 mitów dotyczących cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo to bez wątpienia jeden z tematów, który w dynamicznym tempie zyskuje na znaczeniu. Wynika to nie tylko ze wzmożonej aktywności hakerów, ale również rosnącej świadomości firm w zakresie wartości informacji jakie przetwarzają w swoim środowisku informatycznym. Budowa systemu ochrony to długi i skomplikowany proces, zaś obranie niewłaściwego kierunku na początku ścieżki może skutkować licznymi komplikacjami w przyszłości.

Dyrektywa NIS2. O nowych zasadach dotyczących cyberbezpieczeństwa. [Wywiad]

Wobec wzrostu liczby cyberzagrożeń, a zarazem wysokiej skuteczności dokonywanych ataków, pojawiła się konieczność zmiany podejścia do cyberbezpieczeństwa. Celem zwiększenia ochrony infrastruktury sieciowej, użytkowanych systemów i przetwarzanych danych, ustanowiono nowe zasady postępowania w zakresie zapobiegania potencjalnym zagrożeniom, jak i minimalizowania skutków w przypadku wystąpienia ataku.

Dyrektywa NIS2. Nowe wytyczne w zakresie cyberbezpieczeństwa – dyrektywa NIS2

Network and Information Security 2 to nowelizacja dyrektywy NIS opisującej zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Choć drugie wydanie weszło już w życie, to każde państwo członkowskie ma czas do 17 października 2024 roku, aby wdrożyć regulację do krajowego porządku prawnego. Oznacza to, że do tej daty pojawi się polska ustawa, zaś od 18 października tego roku będzie obowiązywać nowy standard i strategia cyberbezpieczeństwa w Polsce.


Skontaktuj się z naszym specjalistą