Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Technologia low-code. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 3

Dla współczesnego biznesu bardzo duże znaczenie ma stały rozwój użytkowanego oprogramowania, szczególnie w obliczu tak dużego tempa zmian rynkowych, jakie obecnie obserwujemy. Producenci doskonale rozumieją tę sytuację i dlatego cały czas udoskonalają swoje rozwiązania. Czy jednak podstawowe systemy ERP i inne systemy dziedzinowe mogą stać się rozwiązaniami na tyle elastycznymi, aby spełniały indywidualnie wymagania biznesu? Czy w ogóle istnieje tak elastyczna technologia?

12.06.2023

Rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe to prywatny, długoterminowy system oszczędzania, do którego dobrowolnie może przystąpić każdy ubezpieczony, aby przy wsparciu pracodawcy i państwa odkładać środki finansowe na poczet swojej przyszłej emerytury. Obowiązek uruchomienia PPK reguluje ustawa z dnia 4 października 2018 r. Dla podmiotów zatrudniających wdrożenie PPK wiąże się z wieloma obowiązkami oraz koniecznością dostosowania systemów kadrowo-płacowych, które umożliwią realizowanie zadań pracodawcy.

Technologia RFID. Radiowa identyfikacja osób i przedmiotów

Mimo że technologia RFID jest znana już od wielu dekad, tak naprawdę jej ogromny potencjał maksymalnie wykorzystywany jest dopiero od kilku lat. Wdrażana jest w przedsiębiorstwach z wielu branż, jako rozwiązanie pozwalające na automatyzację procesów z zakresu szeroko rozumianej kontroli.

Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić ewakuację? O wykorzystaniu technologii RFID w BHP

W sytuacji zagrożenia ludzie nie zawsze zachowują się racjonalnie. Dlatego podczas ewakuacji często to strach i panika determinują ich postępowanie, a nie wyznaczone procedury BHP. Bezpieczne wyprowadzenie osób ze strefy zagrożenia jest więc dla koordynatora akcji niezwykle trudnym zadaniem, które może jednak ułatwić technologia RFID pozwalająca na radiową identyfikację osób.

Nowe elektroniczne legitymacje studenckie częścią zmian prawnych w szkolnictwie wyższym

Reforma uczelni zapoczątkowana Ustawą 2.0, a w efekcie Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów z dnia 27 września 2018 r. odnosi się do wielu aspektów związanych z funkcjonowaniem placówek oświatowych. W wyniku nowych przepisów m. in. zmianie uległy legitymacje studenckie, których nowy wzór został opublikowany w Rozporządzeniu i zastąpi dotychczasowy od września 2020 r.


Skontaktuj się z naszym specjalistą