Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

E-Teczka Studenta. Digitalizacja dokumentacji elementem cyfrowej dostępności uczelni

Cyfryzacja w sektorze szkolnictwa wyższego postępuje bardzo szybko. Odzwierciedleniem tego jest automatyzacja kolejnych procesów w obszarze administracji i digitalizacja dokumentacji, w tym studenckiej z zakresu obsługi toku studiów. Jak w praktyce wygląda elektroniczne zarządzanie dokumentacją? Czy jest to alternatywa, czy może już konieczność w kontekście uczelni cyfrowo dostępnej?

Jak stworzyć niezawodną infrastrukturę aplikacji wokół systemu ERP

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, efektywne zarządzanie jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Systemy ERP (Enterprise Resource Planning) odgrywają w tym kontekście niezwykle ważną rolę, umożliwiając integrację, a nawet automatyzację wielu funkcji biznesowych w ramach jednego systemu.

Dropout. Jak skutecznie minimalizować zjawisko rezygnacji ze studiów na uczelniach?

Badania OECD wskazują, że 30% studentów nie kończy wybranego kierunku przed uzyskaniem dyplomu. I choć zjawisko nie jest nowe i od wielu lat występuje w sektorze edukacyjnym, to wobec malejącej ogólnej liczby studentów zaczęło stanowić spory problem. Uczelniom coraz trudniej jest uzupełnić opuszczane kierunki o nowych kandydatów, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie porzucaniu studiów, które dzięki nowym technologiom i AI może być prowadzone skuteczne.

Jak wybrać platformę low-code? [Podcast, odc. 2]

Platforma low-code to praktyczne i uniwersalne narzędzie do budowy dowolnych aplikacji i automatyzacji procesów. Jest przyszłością cyfryzacji każdej organizacji, zapewniając szerokie możliwości w zakresie rozbudowy i udoskonalania infrastruktury IT. Co zatem wyróżnia platformę niskokodową od innych narzędzi wykorzystujących technologię low-code? O tym w kolejnym odcinku podcastu.

20.05.2024

Dla kogo jest platforma low-code? [Podcast, odc. 1]

O technologii low-code mówi się już od dawna, jako skutecznej metodzie budowy narzędzi bez konieczności kodowania. I choć wiele powiedziano na temat szerokich możliwości jej zastosowania, wciąż pojawiają się wątpliwości „dla kogo” właściwie jest przeznaczona. Odpowiedź na to pytanie w zasadzie jest krótka: „dla każdego”. Managementu, informatyka, pracownika każdej organizacji.

E-legitymacja. O nowych obowiązkach i związanych z nimi wyzwaniach w obszarze edukacji

Już od lipca 2024 roku edukację obejmie kolejny etap trwającej od kilku lat cyfrowej transformacji. Wówczas to wejdzie w życie obowiązek trwałego zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej jej wersją plastikową, co dla szkół i jednostek nadrzędnych oznacza szereg nowych wyzwań w obszarze administracyjnym. W odpowiedzi na nie firma OPTeam przygotowała dedykowany system umożliwiający wygodne i bezpieczne zarządzanie cyklem życia legitymacji szkolnej, zgodnie z wprowadzonymi przepisami prawa.


Skontaktuj się z naszym specjalistą