Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Transformacja cyfrowa w fakturowaniu. KSeF jako nowy standard w obrocie gospodarczym

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur to ogólnokrajowy system informatyczny, którego celem jest usprawnienie obiegu faktur elektronicznych, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji oraz ułatwienie rozliczeń podatkowych zarówno dla małych i dużych przedsiębiorców, jak i administracji. Już w 2026 roku jego stosowanie ma stać się nie tylko standardem, ale też wymogiem, do którego będzie musiał stosować się każdy podatnik prowadzący działalność gospodarczą lub mający siedzibę firmy w Polsce.

Integracja systemów. Skuteczność szyn danych w połączeniu ERP, rozwiązań dziedzinowych i aplikacji

Szyna danych to kluczowy element w architekturze integracji nowoczesnych systemów, szczególnie w środowisku, w którym przedsiębiorstwa korzystają z różnych aplikacji i źródeł danych. Dzięki nim organizacje mogą zautomatyzować przepływ danych, zwiększyć efektywność procesów i poprawić jakość decyzji operacyjnych oraz biznesowych.

Jak prawidłowa integracja może poprawić współpracę między rozwiązaniami i wymianę danych w firmach produkcyjnych?

W środowisku produkcyjnym prawidłowa integracja systemów i aplikacji jest szczególnie ważna dla wydajności procesu wytwarzania i tym samym konkurencyjności przedsiębiorstwa. Zapewnia bowiem płynną i szybką wymianę danych, tak potrzebną do lepszej organizacji zadań i operacji, sprawniejszego zarządzania zasobami, a także optymalizacji łańcucha dostaw. Dostęp do danych to zwiększenia efektywności operacyjnej.

Predykcyjne utrzymanie ruchu, czyli jak zapobiegać stratom w produkcji

Źródłem strat na produkcji są między innymi zdarzenia serwisowe powodujące nieprzewidziane i niestety kosztowne przestoje. Im częściej wstępują i im dłużej trwają, tym bardziej procesy wytwórcze stają się nieopłacalne. Dlatego tak ważne są dobrze zorganizowane działania związane z utrzymaniem ruchu, które pomagają zapewnić ciągłość produkcji.

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?

Jaki system obsługi kadrowej wspiera pracownika i pracodawcę w warunkach pracy zdalnej?

Problemy w obszarze komunikacji mogą mieć poważne konsekwencje, szczególnie w obecnym czasie, kiedy wiele przedsiębiorstw wprowadziło pracę zdalną. Brak bezpośredniego kontaktu szczególnie wymaga wdrożenia rozwiązań gwarantujących bezproblemową wymianę informacji między działem kadrowo-płacowym a pracownikami firmy.


Skontaktuj się z naszym specjalistą