Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Technologia low-code. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 3

Dla współczesnego biznesu bardzo duże znaczenie ma stały rozwój użytkowanego oprogramowania, szczególnie w obliczu tak dużego tempa zmian rynkowych, jakie obecnie obserwujemy. Producenci doskonale rozumieją tę sytuację i dlatego cały czas udoskonalają swoje rozwiązania. Czy jednak podstawowe systemy ERP i inne systemy dziedzinowe mogą stać się rozwiązaniami na tyle elastycznymi, aby spełniały indywidualnie wymagania biznesu? Czy w ogóle istnieje tak elastyczna technologia?

Systemy ERP. O (r)ewolucji w obszarze rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych – cz. 1

Rozwiązania IT klasy enterprise do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa produkcyjnego to obecnie nie kwestia wyboru, ale konieczność warunkująca wydajność prowadzonej działalności. Bez dedykowanego wsparcia technologicznego praktycznie niemożliwe jest efektywne koordynowanie procesami, związane ze stale rosnącymi wymaganiami rynku.

Co to jest system ERP? O rozwiązaniach do zarządzania firmą w kontekście potrzeb współczesnego biznesu

W czasach dynamicznie zmieniającego się rynku, coraz większej konkurencji i wysokich oczekiwań konsumentów, system ERP jest warunkiem efektywności realizowanych procesów biznesowych, a więc wydajności i rentowności przedsiębiorstwa. Firma potrzebuje systemu ERP, aby móc sprawnie planować i wykonywać działania, optymalnie zarządzać budżetem, ale też wyznaczać kierunki rozwoju poprzez trafnie podejmowane decyzje biznesowe. Co to jest ERP i jakie ma znaczenie dla biznesu?

Technologia RFID. Radiowa identyfikacja osób i przedmiotów

Mimo że technologia RFID jest znana już od wielu dekad, tak naprawdę jej ogromny potencjał maksymalnie wykorzystywany jest dopiero od kilku lat. Wdrażana jest w przedsiębiorstwach z wielu branż, jako rozwiązanie pozwalające na automatyzację procesów z zakresu szeroko rozumianej kontroli.

Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić ewakuację? O wykorzystaniu technologii RFID w BHP

W sytuacji zagrożenia ludzie nie zawsze zachowują się racjonalnie. Dlatego podczas ewakuacji często to strach i panika determinują ich postępowanie, a nie wyznaczone procedury BHP. Bezpieczne wyprowadzenie osób ze strefy zagrożenia jest więc dla koordynatora akcji niezwykle trudnym zadaniem, które może jednak ułatwić technologia RFID pozwalająca na radiową identyfikację osób.

Nowe elektroniczne legitymacje studenckie częścią zmian prawnych w szkolnictwie wyższym

Reforma uczelni zapoczątkowana Ustawą 2.0, a w efekcie Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów z dnia 27 września 2018 r. odnosi się do wielu aspektów związanych z funkcjonowaniem placówek oświatowych. W wyniku nowych przepisów m. in. zmianie uległy legitymacje studenckie, których nowy wzór został opublikowany w Rozporządzeniu i zastąpi dotychczasowy od września 2020 r.


Skontaktuj się z naszym specjalistą