Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Jak prawidłowa integracja może poprawić współpracę między rozwiązaniami i wymianę danych w firmach produkcyjnych?

W środowisku produkcyjnym prawidłowa integracja systemów i aplikacji jest szczególnie ważna dla wydajności procesu wytwarzania i tym samym konkurencyjności przedsiębiorstwa. Zapewnia bowiem płynną i szybką wymianę danych, tak potrzebną do lepszej organizacji zadań i operacji, sprawniejszego zarządzania zasobami, a także optymalizacji łańcucha dostaw. Dostęp do danych to zwiększenia efektywności operacyjnej.

E-Teczka Studenta. Digitalizacja dokumentacji elementem cyfrowej dostępności uczelni

Cyfryzacja w sektorze szkolnictwa wyższego postępuje bardzo szybko. Odzwierciedleniem tego jest automatyzacja kolejnych procesów w obszarze administracji i digitalizacja dokumentacji, w tym studenckiej z zakresu obsługi toku studiów. Jak w praktyce wygląda elektroniczne zarządzanie dokumentacją? Czy jest to alternatywa, czy może już konieczność w kontekście uczelni cyfrowo dostępnej?

Dropout. Jak skutecznie minimalizować zjawisko rezygnacji ze studiów na uczelniach?

Badania OECD wskazują, że 30% studentów nie kończy wybranego kierunku przed uzyskaniem dyplomu. I choć zjawisko nie jest nowe i od wielu lat występuje w sektorze edukacyjnym, to wobec malejącej ogólnej liczby studentów zaczęło stanowić spory problem. Uczelniom coraz trudniej jest uzupełnić opuszczane kierunki o nowych kandydatów, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie porzucaniu studiów, które dzięki nowym technologiom i AI może być prowadzone skuteczne.

Jak wybrać platformę low-code? [Podcast, odc. 2]

Platforma low-code to praktyczne i uniwersalne narzędzie do budowy dowolnych aplikacji i automatyzacji procesów. Jest przyszłością cyfryzacji każdej organizacji, zapewniając szerokie możliwości w zakresie rozbudowy i udoskonalania infrastruktury IT. Co zatem wyróżnia platformę niskokodową od innych narzędzi wykorzystujących technologię low-code? O tym w kolejnym odcinku podcastu.

20.05.2024

Dla kogo jest platforma low-code? [Podcast, odc. 1]

O technologii low-code mówi się już od dawna, jako skutecznej metodzie budowy narzędzi bez konieczności kodowania. I choć wiele powiedziano na temat szerokich możliwości jej zastosowania, wciąż pojawiają się wątpliwości „dla kogo” właściwie jest przeznaczona. Odpowiedź na to pytanie w zasadzie jest krótka: „dla każdego”. Managementu, informatyka, pracownika każdej organizacji.

14.09.2023

Low-code alternatywą dla tradycyjnych systemów zarządzania procesami i informacjami [Wywiad]

W czasach coraz bardziej misternych i zróżnicowanych procesów biznesowych, szybkość i elastyczność w tworzeniu i dostosowywaniu rozwiązań cyfrowych stały się kluczowymi czynnikami sukcesu. W tym kontekście na popularności zyskują platformy low-code, które deklasują specjalizowane systemy zarządzania procesami i informacjami, jak BPM czy e-obiegi dokumentów w obszarze kompleksowej cyfryzacji organizacji. Z czego to wynika? Dowiedz się, jak to zjawisko widzą specjaliści.


Skontaktuj się z naszym specjalistą