Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Znaczenie systemu nadzoru ewakuacji RFID w zakładach pracy [Studium przypadku]

Kwestia bezpieczeństwa pracowników jest ważna w każdej firmie, jednak w branżach logistycznej i produkcyjnej nabiera ona szczególnego znaczenia. Duże centra logistyczne czy zakłady produkcyjne sprawiają, że w przypadku zagrożenia ewakuacja okazuje się wyzwaniem BHP. W takiej sytuacji kluczowe może okazać się przygotowanie organizacyjne przedsiębiorstwa w zakresie procedur, ale też rozwiązań wspierających sprawne wyprowadzenie osób z obiektu.

Jak wybrać platformę low-code? [Podcast, odc. 2]

Platforma low-code to praktyczne i uniwersalne narzędzie do budowy dowolnych aplikacji i automatyzacji procesów. Jest przyszłością cyfryzacji każdej organizacji, zapewniając szerokie możliwości w zakresie rozbudowy i udoskonalania infrastruktury IT. Co zatem wyróżnia platformę niskokodową od innych narzędzi wykorzystujących technologię low-code? O tym w kolejnym odcinku podcastu.

Jak w 5 krokach poprawić jakość cyberochrony?

Zaawansowany system cyberbezpieczeństwa to pakiet narzędzi i procedur, które odpowiadają za zabezpieczenie kolejnych komponentów środowiska IT, tworząc spójną i łatwo zarządzaną strukturę. To cel, do którego dążą osoby odpowiedzialne za rozwijanie zabezpieczeń, gdyż z zasady powinien on gwarantować organizacji zadowalająco wysoką jakość ochrony.

20.05.2024

Dla kogo jest platforma low-code? [Podcast, odc. 1]

O technologii low-code mówi się już od dawna, jako skutecznej metodzie budowy narzędzi bez konieczności kodowania. I choć wiele powiedziano na temat szerokich możliwości jej zastosowania, wciąż pojawiają się wątpliwości „dla kogo” właściwie jest przeznaczona. Odpowiedź na to pytanie w zasadzie jest krótka: „dla każdego”. Managementu, informatyka, pracownika każdej organizacji.

5 mitów dotyczących cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo to bez wątpienia jeden z tematów, który w dynamicznym tempie zyskuje na znaczeniu. Wynika to nie tylko ze wzmożonej aktywności hakerów, ale również rosnącej świadomości firm w zakresie wartości informacji jakie przetwarzają w swoim środowisku informatycznym. Budowa systemu ochrony to długi i skomplikowany proces, zaś obranie niewłaściwego kierunku na początku ścieżki może skutkować licznymi komplikacjami w przyszłości.

Dyrektywa NIS2. O nowych zasadach dotyczących cyberbezpieczeństwa. [Wywiad]

Wobec wzrostu liczby cyberzagrożeń, a zarazem wysokiej skuteczności dokonywanych ataków, pojawiła się konieczność zmiany podejścia do cyberbezpieczeństwa. Celem zwiększenia ochrony infrastruktury sieciowej, użytkowanych systemów i przetwarzanych danych, ustanowiono nowe zasady postępowania w zakresie zapobiegania potencjalnym zagrożeniom, jak i minimalizowania skutków w przypadku wystąpienia ataku.


Skontaktuj się z naszym specjalistą