Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Dystrybucja dokumentów w firmie – jak wyeliminować opóźnienia?

Firmy już dawno zrezygnowały z tradycyjnych metod dystrybucji informacji na papierze, wybierając formę elektroniczną. Ograniczenie konieczności drukowania i przekazywania dokumentów między pracownikami w formie fizycznej przyczyniło się do redukcji zużycia papieru. Ułatwiło dostęp do informacji bieżących, jak i archiwalnych, a co ważne skróciło czas przetwarzania danych. Czy sam elektroniczny obieg dokumentów jest wystarczający? Jakie funkcjonalności uwzględnić, aby uzyskać kompletne narzędzie?

Oprogramowanie dla firm – jak wybrać skuteczne rozwiązanie?

Wybór właściwego oprogramowania może okazać się dużym wyzwaniem. Przeglądając dostępne na rynku oferty, ciężko zdecydować, które narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych będzie najlepsze. Dostępność zarówno rozwiązań pudełkowych, jak i dedykowanych powoduje, że każda organizacja może dopasować konkretne oprogramowanie do swoich potrzeb. Jak w mnogości oferowanych rozwiązań dokonać właściwego wyboru? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze oprogramowania, aby spełniało ono oczekiwania?

Jak wygląda obieg dokumentów w firmie i jak go usprawnić?

Obieg dokumentów w firmie obejmuje większość obszarów jej działania. Związany z księgowością, kadrami, zamówieniami i wieloma innymi wymusza w nowoczesnym przedsiębiorstwie rezygnację z tradycyjnej formy przekazywania dokumentów. Dystrybucja wyłącznie w formie papierowej niejednokrotnie przyczyniała się do problemów związanych np. z zagubieniem faktury czy wniosku, co spowodowało chęć przejścia na formę elektroniczną będącą o wiele lepszym rozwiązaniem szczególnie w dużych i wielooddziałowych.

Predykcyjne utrzymanie ruchu, czyli jak zapobiegać stratom w produkcji

Źródłem strat na produkcji są między innymi zdarzenia serwisowe powodujące nieprzewidziane i niestety kosztowne przestoje. Im częściej wstępują i im dłużej trwają, tym bardziej procesy wytwórcze stają się nieopłacalne. Dlatego tak ważne są dobrze zorganizowane działania związane z utrzymaniem ruchu, które pomagają zapewnić ciągłość produkcji.

Czym jest transformacja cyfrowa i do czego warto ją wykorzystać?

Firmy decydujące się na podnoszenie efektywności mogą z powodzeniem wchodzić na nowe rynki oraz konkurować z produktami oferowanymi globalnie. Od kilku lat specjaliści zwracają uwagę, że najbliższe lata w biznesie zostaną zdominowane przez sztuczną inteligencję, analitykę Big Data, technologie chmury, a także IoT. Towarzyszyć temu będą również zmiany ekonomiczne i socjologiczne, które bezpośrednio przyczynią się do rozwoju gospodarki.

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?


Skontaktuj się z naszym specjalistą