Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Ciągłe doskonalenie środowisk ochrony jako remedium na dynamiczny rozwój cyberzagrożeń

Wraz ze wzrostem popularności nowoczesnych technologii stosowanych w organizacjach pojawia się potrzeba rozbudowy i utrzymywania stabilnego środowiska informatycznego, które oprócz właściwej wydajności i funkcjonalności zapewni również odpowiednio wysoki poziom cyberbezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo to nieustający proces rozwoju zabezpieczeń środowiska IT przed różnego rodzaju atakami zarówno w warstwie fizycznej, jak i w obszarze wirtualnym.

14.09.2023

Low-code alternatywą dla tradycyjnych systemów zarządzania procesami i informacjami [Wywiad]

W czasach coraz bardziej misternych i zróżnicowanych procesów biznesowych, szybkość i elastyczność w tworzeniu i dostosowywaniu rozwiązań cyfrowych stały się kluczowymi czynnikami sukcesu. W tym kontekście na popularności zyskują platformy low-code, które deklasują specjalizowane systemy zarządzania procesami i informacjami, jak BPM czy e-obiegi dokumentów w obszarze kompleksowej cyfryzacji organizacji. Z czego to wynika? Dowiedz się, jak to zjawisko widzą specjaliści.

Low-code, czyli nowe podejście uczelni do inwestowania w rozwój technologiczny

Faktem jest, że systemy IT pomagają w lepszej organizacji zadań i sprawniejszej obsłudze procesów. Jednak nie rozwiązują wszystkich problemów, a często rodzą nowe wyzwania. Jaki jest tego powód? Braki funkcjonalne systemów, które zmuszają organizacje do wprowadzania modyfikacji, a gdy nie jest to możliwe, szukania „obejść” w postaci rozwiązań uzupełniających. W rezultacie organizacja angażuje dużo zasobów i traci wiele czasu, a efekt nie jest satysfakcjonujący. Czy jest to jedyne podejście?

Cyberbezpieczeństwo w służbie zdrowia – jak zadbać o ochronę danych na każdej płaszczyźnie?

Od kilku lat bezpieczeństwo cybernetyczne uważane jest za jeden z celów strategicznych jeśli chodzi o zapewnienie ochrony dla kluczowych sektorów gospodarki, przedsiębiorców oraz obywateli. Stały rozwój nowoczesnych rozwiązań informatycznych sprawia, że temat cyberbezpieczeństwa wymaga ciągłego udoskonalania, rozbudowy oraz podnoszenia świadomości osób, które na co dzień pracują z wykorzystaniem urządzeń z dostępem do Internetu.

System workflow – czym jest i dlaczego warto go stosować?

W celu zbudowania i utrzymania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa muszą stale wdrażać nowe produkty i rozwijać te istniejące przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej. Aby sprostać tym wyzwaniom, firmy wykorzystują narzędzia informatyczne takie jak workflow, które pozwalają automatyzować procesy biznesowe. W jaki sposób systemy workflow pomagają dzisiejszym organizacjom w sprawnym funkcjonowaniu? Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych?

Standaryzuj i systematyzuj procesy w uczelni z systemem USOS

Kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym zarządzanie uczelnią, a jednocześnie zapewniającym możliwość indywidualizacji funkcjonalnej jest Uniwersytecki System Obsługi Studiów. USOS powstał i jest rozwijany w ramach współpracy uczelni stowarzyszonych w Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI), a także przy wsparciu OPTeam jako partnera technologicznego.


Skontaktuj się z naszym specjalistą