Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Dyrektywa NIS2. Nowe wytyczne w zakresie cyberbezpieczeństwa – dyrektywa NIS2

Network and Information Security 2 to nowelizacja dyrektywy NIS opisującej zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Choć drugie wydanie weszło już w życie, to każde państwo członkowskie ma czas do 17 października 2024 roku, aby wdrożyć regulację do krajowego porządku prawnego. Oznacza to, że do tej daty pojawi się polska ustawa, zaś od 18 października tego roku będzie obowiązywać nowy standard i strategia cyberbezpieczeństwa w Polsce.

Optymalizacja pracy i kontrola infrastruktury IT jako klucz do sukcesu

Obecnie wydajne działanie firm jest trudne do wyobrażenia bez właściwie zintegrowanych systemów. To samo dotyczy również instytucji publicznych i uczelni, które potrzebują odpowiednich komponentów spełniających podstawowe wymagania szczególnie pod kątem bezpieczeństwa zapewnianego m.in. przez narzędzia do monitorowania. W jaki sposób kontrolowanie infrastruktury IT może przyczynić się do sukcesu?

Ciągłe doskonalenie środowisk ochrony jako remedium na dynamiczny rozwój cyberzagrożeń

Wraz ze wzrostem popularności nowoczesnych technologii stosowanych w organizacjach pojawia się potrzeba rozbudowy i utrzymywania stabilnego środowiska informatycznego, które oprócz właściwej wydajności i funkcjonalności zapewni również odpowiednio wysoki poziom cyberbezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo to nieustający proces rozwoju zabezpieczeń środowiska IT przed różnego rodzaju atakami zarówno w warstwie fizycznej, jak i w obszarze wirtualnym.

Program Comarch ERP Optima gotowy na KSeF

Już w lipcu 2024 roku zdecydowana większość przedsiębiorstw będzie zobowiązana do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Mimo że przez kilka miesięcy KSeF pozostanie jeszcze rozwiązaniem obligatoryjnym, producent najpopularniejszego programu księgowego, Comarch ERP Optima, już dostosował swoje narzędzie do nowych warunków.

14.09.2023

Low-code alternatywą dla tradycyjnych systemów zarządzania procesami i informacjami [Wywiad]

W czasach coraz bardziej misternych i zróżnicowanych procesów biznesowych, szybkość i elastyczność w tworzeniu i dostosowywaniu rozwiązań cyfrowych stały się kluczowymi czynnikami sukcesu. W tym kontekście na popularności zyskują platformy low-code, które deklasują specjalizowane systemy zarządzania procesami i informacjami, jak BPM czy e-obiegi dokumentów w obszarze kompleksowej cyfryzacji organizacji. Z czego to wynika? Dowiedz się, jak to zjawisko widzą specjaliści.

Low-code, czyli nowe podejście uczelni do inwestowania w rozwój technologiczny

Faktem jest, że systemy IT pomagają w lepszej organizacji zadań i sprawniejszej obsłudze procesów. Jednak nie rozwiązują wszystkich problemów, a często rodzą nowe wyzwania. Jaki jest tego powód? Braki funkcjonalne systemów, które zmuszają organizacje do wprowadzania modyfikacji, a gdy nie jest to możliwe, szukania „obejść” w postaci rozwiązań uzupełniających. W rezultacie organizacja angażuje dużo zasobów i traci wiele czasu, a efekt nie jest satysfakcjonujący. Czy jest to jedyne podejście?


Skontaktuj się z naszym specjalistą