Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Program Comarch ERP Optima gotowy na KSeF

Już w lipcu 2024 roku zdecydowana większość przedsiębiorstw będzie zobowiązana do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Mimo że przez kilka miesięcy KSeF pozostanie jeszcze rozwiązaniem obligatoryjnym, producent najpopularniejszego programu księgowego, Comarch ERP Optima, już dostosował swoje narzędzie do nowych warunków.

Low-code, czyli nowe podejście uczelni do inwestowania w rozwój technologiczny

Faktem jest, że systemy IT pomagają w lepszej organizacji zadań i sprawniejszej obsłudze procesów. Jednak nie rozwiązują wszystkich problemów, a często rodzą nowe wyzwania. Jaki jest tego powód? Braki funkcjonalne systemów, które zmuszają organizacje do wprowadzania modyfikacji, a gdy nie jest to możliwe, szukania „obejść” w postaci rozwiązań uzupełniających. W rezultacie organizacja angażuje dużo zasobów i traci wiele czasu, a efekt nie jest satysfakcjonujący. Czy jest to jedyne podejście?

Standaryzuj i systematyzuj procesy w uczelni z systemem USOS

Kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym zarządzanie uczelnią, a jednocześnie zapewniającym możliwość indywidualizacji funkcjonalnej jest Uniwersytecki System Obsługi Studiów. USOS powstał i jest rozwijany w ramach współpracy uczelni stowarzyszonych w Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI), a także przy wsparciu OPTeam jako partnera technologicznego.

12.06.2023

Zastosowanie systemów klasy ERP. Dlaczego są tak ważne i jak łatwo je rozbudować?

Systemy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa umożliwiają pełną automatyzację większości procesów zachodzących w firmie i z powodzeniem sprawdzają się we wszystkich branżach. W integracji z innymi użytkowanymi rozwiązaniami stanowią kluczowe oprogramowanie infrastruktury informatycznej firmy czy instytucji. Jakie są korzyści związane z wdrożeniem niezawodnego narzędzia opartego o mechanizmy odpowiedzialne za planowanie i prognozowanie?

Predykcyjne utrzymanie ruchu, czyli jak zapobiegać stratom w produkcji

Źródłem strat na produkcji są między innymi zdarzenia serwisowe powodujące nieprzewidziane i niestety kosztowne przestoje. Im częściej wstępują i im dłużej trwają, tym bardziej procesy wytwórcze stają się nieopłacalne. Dlatego tak ważne są dobrze zorganizowane działania związane z utrzymaniem ruchu, które pomagają zapewnić ciągłość produkcji.

Rola cyfryzacji procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że coraz więcej przedsiębiorstw zmierza do cyfryzacji zachodzących procesów. Większość firm traktuje zmiany jako obowiązek, jednak jest to warunek tego, aby utrzymać się na rynku i rozwijać. Cyfryzacja procesów jest ściśle związana z koncepcją Przemysłu 4.0, co w połączeniu z rozwojem technologicznym przyczynia się do zmian o charakterze rewolucyjnym. Jak cyfryzacja procesów wpływa na poprawę efektywności w przedsiębiorstwie?


Skontaktuj się z naszym specjalistą