Artykuły eksperckie

Filtruj wiadomości

Ciągłe doskonalenie środowisk ochrony jako remedium na dynamiczny rozwój cyberzagrożeń

Wraz ze wzrostem popularności nowoczesnych technologii stosowanych w organizacjach pojawia się potrzeba rozbudowy i utrzymywania stabilnego środowiska informatycznego, które oprócz właściwej wydajności i funkcjonalności zapewni również odpowiednio wysoki poziom cyberbezpieczeństwa. Cyberbezpieczeństwo to nieustający proces rozwoju zabezpieczeń środowiska IT przed różnego rodzaju atakami zarówno w warstwie fizycznej, jak i w obszarze wirtualnym.

Program Comarch ERP Optima gotowy na KSeF

Już w lipcu 2024 roku zdecydowana większość przedsiębiorstw będzie zobowiązana do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Mimo że przez kilka miesięcy KSeF pozostanie jeszcze rozwiązaniem obligatoryjnym, producent najpopularniejszego programu księgowego, Comarch ERP Optima, już dostosował swoje narzędzie do nowych warunków.

Low-code, czyli nowe podejście uczelni do inwestowania w rozwój technologiczny

Faktem jest, że systemy IT pomagają w lepszej organizacji zadań i sprawniejszej obsłudze procesów. Jednak nie rozwiązują wszystkich problemów, a często rodzą nowe wyzwania. Jaki jest tego powód? Braki funkcjonalne systemów, które zmuszają organizacje do wprowadzania modyfikacji, a gdy nie jest to możliwe, szukania „obejść” w postaci rozwiązań uzupełniających. W rezultacie organizacja angażuje dużo zasobów i traci wiele czasu, a efekt nie jest satysfakcjonujący. Czy jest to jedyne podejście?

Cyberbezpieczeństwo w służbie zdrowia – jak zadbać o ochronę danych na każdej płaszczyźnie?

Od kilku lat bezpieczeństwo cybernetyczne uważane jest za jeden z celów strategicznych jeśli chodzi o zapewnienie ochrony dla kluczowych sektorów gospodarki, przedsiębiorców oraz obywateli. Stały rozwój nowoczesnych rozwiązań informatycznych sprawia, że temat cyberbezpieczeństwa wymaga ciągłego udoskonalania, rozbudowy oraz podnoszenia świadomości osób, które na co dzień pracują z wykorzystaniem urządzeń z dostępem do Internetu.

Standaryzuj i systematyzuj procesy w uczelni z systemem USOS

Kompleksowym rozwiązaniem wspomagającym zarządzanie uczelnią, a jednocześnie zapewniającym możliwość indywidualizacji funkcjonalnej jest Uniwersytecki System Obsługi Studiów. USOS powstał i jest rozwijany w ramach współpracy uczelni stowarzyszonych w Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI), a także przy wsparciu OPTeam jako partnera technologicznego.

12.06.2023

Zastosowanie systemów klasy ERP. Dlaczego są tak ważne i jak łatwo je rozbudować?

Systemy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa umożliwiają pełną automatyzację większości procesów zachodzących w firmie i z powodzeniem sprawdzają się we wszystkich branżach. W integracji z innymi użytkowanymi rozwiązaniami stanowią kluczowe oprogramowanie infrastruktury informatycznej firmy czy instytucji. Jakie są korzyści związane z wdrożeniem niezawodnego narzędzia opartego o mechanizmy odpowiedzialne za planowanie i prognozowanie?


Skontaktuj się z naszym specjalistą